buty robocze

Sklep BHP – jakie buty robocze można tam znaleźć?

Wybór właściwego obuwia do pracy to coś, czego pod żadnym pozorem nie powinno się lekceważyć. W przypadku postawienia na niewłaściwe buty robocze, może ucierpieć nie tylko nasz komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Jednakże, gama butów oferowanych w sklepie BHP jest zazwyczaj bardzo duża – w jaki sposób wybrać odpowiednie obuwie, które będzie nadawało się nawet do najcięższej pracy?

Sklep BHP – na jakie parametry butów zwrócić uwagę?

To, na jakie parametry butów powinniśmy spojrzeć w trosce o swoje bezpieczeństwo, będzie zależało głównie od charakteru naszej pracy. Niektóre zawody wymagają chociażby zabezpieczenia antyelektrostatycznego, które uchroni użytkownika obuwia przed porażeniem prądem. W przypadku innych zajęć, konieczne mogą okazać się buty z twardą i stabilną podeszwą, która uchroni użytkownika przed poślizgnięciem się na oleju, lub innej lepkiej substancji.

Wszystkie te buty robocze jest w stanie zaoferować dobry sklep BHP. Powinny być one właściwie opisane, żeby użytkownik nie miał problemów z wyborem butów roboczych, które sprawdzą się w jego pracy. W rozpoznaniu czy buty będą odpowiednie, mogą pomóc różne normy i oznaczenia obuwia.

Jakie buty wybrać ze sklepu BHP?

Podstawowym parametrem jaki powinny spełnić buty do pracy, jest kategoria SB. Ten skrót oznacza, że dane buty spełniają wymagania normy PN-EN 020345 i mają wzmacniany podnosek, który uchroni palce użytkownika.

Norm butów roboczych jest znacznie więcej, jednak przy wyborze warto postawić przynajmniej na buty klasy SB. Da nam to pewność, że produkt ze sklepu BHP będzie odpowiednio wysokiej jakości i podczas korzystania z butów znacznie zmniejszy się ryzyko urazów.

Buty robocze do pracy w różnych warunkach

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów obuwia, który może nadawać się do wielu różnych rodzajów prac. Przykładowo, osoby pracujące na budowie przy wysokich temperaturach, mogą postawić nawet na sandały robocze. Będą one cechowały się odpowiednią przewiewnością, dzięki czemu możliwe będzie uniknięcie odparzeń.

Innym przykładem mogą być kalosze robocze. Te buty zazwyczaj spełniają normę S4 lub S5 – cechują się właściwościami antyelektrostatycznymi, co zdecydowanie przyda się przykładowo na mokrych halach produkcyjnych.

Warto pamiętać o tym, że niezależnie od tego jaki typ butów wybierzemy, powinny być one przede wszystkim wygodne. Wybór niewygodnych butów, nawet jeśli spełniają one wszystkie możliwe normy, może się okazać fatalny w skutkach – cały dzień ciężkiej pracy w niewłaściwych butach znacznie wpłynie na komfort i bezpieczeństwo ich użytkownika.

Leave a Comment