pidzama dla mezczyzn

Piżama dla mężczyzn – konieczność, czy zbędny dodatek?

Bardzo często piżamy to ten element odzieży, w którym, podczas zakupów, przebierają wyłącznie panie. Nie jest to właściwa tendencja, z bardzo prostego względu – dobrze dobrana piżama wiąże się nie tylko z estetyką stroju, ale także z wysoką jakością snu. Dlatego też przyłożenie się do wyboru piżam powinno dotyczyć tak panie, jak i panów. Trzeba pamiętać, że i kobiety i mężczyźni oczekiwać mogą od produktów dostępnych na rynku tego samego – piżam tak wygodnych, jak i interesujących pod względem designu.

Piżama dla mężczyzn – jak wybrać produkt, który nosi się komfortowo?

Dla wielu mężczyzn, bardzo często niechętnych do kupowania piżam, zdeterminowanych by spać w domowym podkoszulku czy dresach, przekonanie się do nabywania tego elementu odzieży może zabrać nieco czasu i wymagać konkretnych argumentów. W tym wypadku za zakupem piżam zdecydowanie bardziej przemawia komfort, niż moda. Ubrania wybierane do spania przypadkowo, znoszone użytkowaniem na co dzień (i mające jeszcze dodatkowo służyć za piżamę) najpewniej takiego komfortu nie zapewniają. Najprawdopodobniej są niekorzystnie dobrane do sylwetki podczas snu, będąc zbyt wąskimi (bo czemu nie ubrać do spania przylegającego t-shirtu, w którym w dzień wygląda się znakomicie?), albo, poprzez sam fakt, że są to ubrania znoszone, bywają zbyt luźne, co także utrudnia sen. Materiały z których noszone są ubrania, które nosimy, kiedy jesteśmy aktywni są bardzo często sztuczne, tak bardzo, że również utrudniać będą spokojny odpoczynek, nie zapewniając przewiewności, a nawet uczulając. Na co dzień ubranie pozostaje w stosunku do ciała w ruchu, natomiast w nocy przylega do skóry, narażając ją bardziej na wszelkiego rodzaju uczulenia. Biorąc to wszystko pod uwagę, na dobry sen nic nie pomoże bardziej, niż dobrze wybrana piżamka męska. Prosty komplet, spodni (krótkich, lub długich) i koszulki, na pozór tak codziennych i zwyczajnych, a jednak lepiej dopasowanych do  sylwetki śniącego, niż ubrania codzienne, spokojnie wystarczy i takich kompletów właśnie warto w sklepach szukać. 

Piżama dla mężczyzn – czy od tego typu ubrania można oczekiwać czegoś więcej, niż komfort?

Tak. Wybierając się na zakupy takich zestawień ubrań, nie można narzekać na stylistyczną nudę, co jest dodatkowym bonusem takich zakupów. Zaczynając zakupy nie poleca się wybierać piżam zbyt drogich lub wymyślnych. Jeżeli od początku chcemy z ubraniami zaszaleć, warto wyróżnić się wzorem – na początek jednej z części piżamy, np. t-shirtu, pozostawiając spodnie gładkie. We wzorach piżam o prostym kroju, na które składa się t-shirt i dość luźne spodnie z przyjemnego, lekkiego materiału można przebierać. Rozwiązaniem dla tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z tego typu zakupami, mogą być wzory które przedstawiają konkretne przedmioty (nie są to już kropki, paski czy karata, które, choć urodziwe, czasami proszą się o urozmaicenie), ale wzór pozostaje na tyle drobny, że nadrukowi można przyjrzeć się dokładnie dopiero z bliskiej odległości. Zapewnia to wyrażenie siebie, jak i zachowanie pewnego rodzaju intymności i ostrożności, jeżeli nie czujemy się jeszcze w wyrażaniu swojego stylu zbyt pewnie. Dla tych, którzy nie wahają się nie tylko przed kupowaniem, ale i urozmaicaniem garderoby domowej tego typu ubraniami, na rynku istnieje także dużo wyraźnych wzorów, które pozwolą wyrażać siebie także wówczas, kiedy śpimy. By przekonać się do piżam, warto zacząć od zakładania takich kompletów wówczas, gdy wiemy, że nocujemy z kimś lub u kogoś – z rodziną, znajomymi, czy partnerem. Z pewnością z czasem wyrażanie siebie, jak i komfort użytkowania piżamy okażą się tak przyjemne, że zapragniemy zakładać do snu piżamę także wówczas, kiedy spędzamy noc sami. 

Męska piżama to obowiązkowy element conocnego przygotowywania się do snu – komfortowy sen potrzebny jest przecież zawsze, niezależnie od tego, czy piękne sny dzielimy z kimś, czy też spokojnym snem cieszymy się sami. 

Leave a Comment