krowa mleczna

Pasza dla krów mlecznych – o czym pamiętać przy jej zakupie?

Pasza dla krów mlecznych jest mieszanką, która zapewnia zwierzętom odpowiedni rozwój oraz przyczynia się do zwiększenia produkcji mleka i poprawy jego jakości. Jednak aby tak było, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów. Jakich? Eksperci wyjaśniają.

Pasza dla krów mlecznych – skład

Pasza dla krów mlecznych to ważne żywienie dla każdego bydła. Wybierając ją, należy kierować się głównie jej składem, aby mieć pewność, że zapewni zdrowie i z pewnością nie wpłynie źle na mleko, które dla niektórych jest jedynym źródłem zarobku.

Producent pasz dla zwierząt – firma Danpasz-Pablo to placówka, która dokładnie dba o skład właśnie takiej mieszanki. Znaleźć tam można witaminy, aminokwasy i dobrze przyswajalne tłuszcze, które w czasie laktacji zwierzęcia pomagają zadbać o prawidłową kondycję wymion.

Pasza dla krów mlecznych – waga i wiek

Nie każda pasza będzie dobrze nadawała się do krów, o określonej wadze lub wieku. Właśnie dlatego dokładnie należy czytać zalecenia producenta, który powinien brać pod uwagę tak istotne czynniki, które nie mogą zostać pominięte.

Przede wszystkim od tego zależy, czy krowa będzie mogła prawidłowo spożywać wszystkie składniki, które w pewnym wieku zwierzęcia, mogą okazać się ciężkostrawne. Wiele wariantów pasz to podstawa, o której należy bezwzględnie pamiętać.

Pasz dla krów mlecznych – sam producent

Producent to także element, którego nie powinno się pomijać. Głównie jest to spowodowane faktem, że to od niego zależy, czy zwierzę otrzyma najważniejsze dla siebie składniki odżywcze i czy będzie można jednocześnie zapanować nam przyrostem jego masy.

Wszystkie pasze powinny być dokładnie sprawdzone oraz przeanalizowane przez fachowców z dziedziny biotechnologii. Tylko wtedy można będzie między innymi mieć pewność, że firma produkuje sprawdzone mieszanki, które są bezpieczne.

Jak wybrać najlepszą paszę dla krów? Warto to zrobić sprawdzając ich skład, producenta oraz uwzględniając przy tym wiek i wagę bydła.

Leave a Comment