Najczęściej kupowane ciągniki rolnicze w Polsce

Ciągniki rolnicze z roku na rok sprzedają się coraz lepiej. Popularnością cieszą się zwłaszcza zagraniczne marki, które w okresie ostatnich lat powoli zyskują uznanie wśród polskich rolników. Które z nich są najczęściej kupowane? Dlaczego cieszą się tak dużym zainteresowaniem? Wyjaśniamy.

Jakie ciągniki są najchętniej kupowane w Polsce?

Wśród znanych marek, największym uznaniem już od wielu lat cieszą się ciągniki rolnicze John Deere. Marka ta królowała głównie w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatnich lat pojazdy tej firmy cieszą się uznaniem rolników również na rynku europejskim i polskim. Mimo tego, że flagowymi maszynami tego producenta są traktory o dużych rozmiarach, to jednak w Polsce chętnie kupowane są te mniejsze. Charakteryzują się one niską ceną i niewielką mocą. Ich zaletą jest rozbudowana funkcjonalność oraz łatwość manewrowania. Są także mało awaryjne i sprawdzają się w trudnych warunkach terenowych. Nic więc dziwnego, że szybko zaskarbiły sobie sympatię wśród polskich rolników.

Innym rodzajem ciągników, które cieszą się dużą popularnością, są starsze modele pojazdów. Przybyły do Polski zza granicy. Są zazwyczaj mało używane i cieszą się niezachwianą renomą ze względu na solidną konstrukcję i uniwersalne zastosowanie. Wyposażone są w mocną jednostkę napędową. Znajduje się tam wysokoprężny silnik, dzięki któremu można używać traktora również jako pojazdu transportowego. Są to traktory wyposażone w dwieście lub więcej koni mechanicznych.

Dlaczego rośnie zainteresowanie zakupem ciągników w Polsce?

Zainteresowanie zakupem ciągników rolniczych rośnie głównie z tego względu, że na rynku wzrasta dostępność różnorakich pojazdów – od tych najtańszych, kompaktowych, aż po droższe maszyny do specjalistycznych zastosowań. Popularnością cieszą się zwłaszcza modele używane, które sprowadzane są zza granicy przez profesjonalne firmy. Zajmują się one drobiazgowym sprawdzaniem sprzętu, więc nowy właściciel otrzymuje w pełni sprawy pojazd, który jest w stanie zakupić w niezwykle korzystnej cenie. Cena nowego ciągnika jest wciąż bardzo wysoka, więc nic dziwnego, że wielu rolników chętnie korzysta z tańszej alternatywy. Tym bardziej, że mogą w ten sposób zakupić w pełni sprawny markowy pojazd, który posłuży im przez długie lata. Zazwyczaj wyposażony jest on w nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają wykonywanie wszelkiego rodzaju prac polowych.

Leave a Comment