Koryta paszowe dla bydła – jakich akcesoriów nie może jeszcze zabraknąć w hodowli?

Koryta paszowe zapewniają efektywny sposób żywienia i pomagają skutecznie kontrolować dystrybucję pokarmu nawet w przypadku dużych hodowli bydła. Dzięki swojej korytarzowej obudowie świetnie odpowiadają potrzebom związanym z dostarczaniem mieszanin pasz dla zwierząt hodowlanych. Jakie jeszcze inne akcesoria okazują się niezbędne? Podpowiadamy.

Paśnik dla bydła

Paśnik dla bydła to element bez którego nie sposób obejść się w nowoczesnym gospodarstwie. Odgrywają znaczną rolę w żywieniu zwierząt zwłaszcza jesienią oraz zimą, gdzie dostęp do świeżej trawy jest w znacznym stopniu ograniczony. Stosuje się je zarówno w pomieszczeniach gospodarskich, jak i na zewnątrz.

Niektóre modele paśników są specjalnie przystosowane do niekorzystnych warunków pogodowych. Pożywienie jest w takim przypadku skutecznie chronione przed działaniem wilgoci. Bydło może więc korzystać z pożywienia także na pastwiskach. Hodowca musi jednak zadbać o to, aby regularnie uzupełniać tam zasoby paszy, ponieważ te pojemniki nie służą do przechowywania ich dużych ilości.

Mieszacz powietrza do obory

Mieszacze powietrza w oborze hodowlanej to niezbędny element poprawiający samopoczucie zwierząt. Sprawdza się zarówno w przypadku bydła, jak i drobiu. Gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury to w środku bardzo szybko dochodzi do nadmiernego nagrzewania pomieszczeń. W takich warunkach utrudnione jest efektywne wykonywanie prac, a u zwierząt można zaobserwować spadek apetytu co w konsekwencji doprowadza do spadku wydajności produkcji mleka i jajek. Aby temu zapobiec stosuje się ciche mieszacze powietrza przypominające swoim wyglądem klasyczne wiatraki.

Wycielacz dla krów Vink

W przypadku rozmnażania zwierząt hodowlanych należy stosować tylko sprawdzone i bezpieczne akcesoria. Jednym z nich jest wycielacz marki Vink. Wykonany jest z mocnej stali nierdzewnej. Umożliwia przeprowadzenie porodu krów zarówno w pozycji stojącej, jak i leżącej, w zależności od kondycji zwierzęcia. Został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić przeprowadzenie zabiegu nawet przez jedną osobę.

Leave a Comment