jaka karma dla psa

Karma dla psa alergika w leczeniu alergii pokarmowych

Psy, podobnie jak ludzie, zapadają na liczne choroby. Co więcej, w ostatnich kilkudziesięciu latach wyraźnie widać tendencję zachorowalności zwierząt domowych na wyraźnie „ludzkie” dolegliwości. Jest to zjawisko tak powszechne, że producenci karmy dla zwierząt komponują specjalne, ukierunkowane na konkretne schorzenia specjalistyczne karmy weterynaryjne.

Karma dla psa alergika, komu potrzebna?

Częstą przypadłością wśród domowych psów są alergie. Powszechną ich przyczyną jest obecność w pokarmie białka pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego. Alergia i reakcja immunologiczna powstają na skutek nadwrażliwości organizmu na jeden ze składników jedzenia.

Na skutek zmian w organizmie powstaje stan zapalny z objawami świądu i zmianami skórnymi. Alergia pokarmowa nieleczona pogłębia się i ma negatywny wpływ na zdrowie i wygląd psa. Szkodzące psu alergeny znajdują się zwykle w kurczaku, jajkach oraz nabiale. Drugą kategorią produktów alergizujących organizm psa są zboża, w tym pszenica, soja oraz kukurydza. Listę tę wydłużają różnego rodzaju dodatki, którymi uzupełnia się wagę karmy o niskiej jakości.

Jaka karma dla psa alergika?

Karmy dla psów alergików – https://lugers.pl/pol_m_Pies_Karma-dla-psa_Diety-weterynaryjne-dla-psow_Alergia-474.html należy podawać psu tylko wtedy, gdy weterynarz zdiagnozuje istnienie alergii na tle pokarmowym. Zwykle lekarz zaleca całkowitą zmianę karmy i wyłączenie wszystkich innych pokarmów. Również smakołyków, które nie spełniają wymogów składowych. Potrzebna jest dyscyplina na całe życie. Prawidłowo dobrana weterynaryjna karma dla psa alergika nie tylko chroni go przez nowymi alergenami, ale posiada zdolność leczenia niektórych chorób, a z pewnością spowalnia proces chorobowy.

Modyfikacja diety psa powinna szybko przynieść wyniki i wraz z ewentualnym leczeniem weterynaryjnym powinna pojawić się poprawa. Trzeba jednak obserwować psa i weryfikować poprawność wyboru karmy dla psa alergika. A w razie konieczności eksperymentować.

Jeżeli pies posiada skłonność do tworzenia się zmian skórnych pod wpływem karmy, zanim przejdzie się na karmę weterynaryjną warto zacząć od podawania jednej z karm bez zbożowych. Dzięki temu można będzie wyeliminować zboża jako główny alergen i z tą wiedzą podjąć leczenie.

Karma dla psa alergika może zawierać hydrolizowane białko. W ten sposób białko jest cały czas dostarczane do organizmu a przede wszystkim układu mięśniowego, ale nie wywołuje już reakcji alergicznej. Gama smaków karmy weterynaryjnej sprawia, że nawet najbardziej wybredny pies w końcu odnajdzie swój zestaw smakowy i polubi tego rodzaju pokarm.

Leave a Comment