kosiarka

Konserwacja kosiarki – zadbaj o kosiarkę przed latem!

Nadejście lata zwiastuje nie tylko odpoczynek i ciepłe dni, ale ciągłe prace nad ogrodem. Ciągłe podlewanie, przycinanie i przede wszystkim – koszenie trawy. Dlatego bardzo istotnym elementem każdych letnich prac przy ogrodzie, jest posiadanie sprawnej kosiarki.   Musimy pamiętać o wymienionym oleju, prawidłowym oczyszczeniu kosiarki czy dbaniu o akumulator w naszym sprzęcie. Po co konserwować kosiarkę? Jak to zrobić, aby cieszyć się sprawną i wydajną kosiarką? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Czemu dbanie o stan techniczny kosiarki jest tak ważny?

Podczas sezonu bardzo często korzystamy z kosiarki. Zresztą kto z nas nie pragnie posiadać perfekcyjnie przyciętego trawnika? To przecież w ogrodzie spędzamy większość wolnego czasu, w celu relaksacji. Jest to bardzo istotny powód, aby często sprawdzać stan techniczny kosiarki i zadbać o odpowiednią konserwację. Sprawna kosiarka będzie służyć nam o wiele dłużej i będzie wydajniejsza. Dzięki temu każde, letnie koszenie będzie czystą przyjemnością. Poza tym sprawnie zakonserwowana kosiarka pali o wiele mniej paliwa i jest przede wszystkim wydajniejsza. Oczywiście nie wszystkie części do kosiarki jesteśmy w stanie zakonserwować, albo naprawić na własną rękę. Jednak kupno odpowiednich fragmentów nie jest problemem. Tym bardziej w czasach, w których rządzi internet. Bez zbędnego przedłużania – przejdźmy do istotnych kroków przy konserwacji kosiarki.

Wyczyść kosiarkę

Jest to podstawowa i pierwsza czynność, którą należy wykonać. Najlepszym sposobem na wyczyszczenie kosiarki z zabrudzeń i pozostałości po koszeniu, jest używanie sprężonego powietrza. Jednak jeśli nie posiadamy sprężarki, możemy użyć do tego celu szczotki.  Warto pamiętać, aby nie używać myjek ciśnieniowych, które mogą uszkodzić miejsca, takie jak wlew paliwa czy oleju.

Sprawdź Stan Akumulatora w kosiarce

Należy pamiętać, aby nigdy nie pozostawiać i przechowywać akumulatora w stanie rozładowanym. Spowoduje to skrócenie trwałości tego urządzenia. Po każdym użyciu powinien być ładowany, a ładowanie powinno trwać maksymalnie 24h.

Sprawdź Filtr Powietrza

Kolejnym krokiem i częścią, którą należy kontrolować jest filtr powietrza. Dzięki sprawnemu działaniu filtra zapewni płynną pracę, łatwość uruchomienia i przede wszystkim – wykorzystanie pełnej mocy silnika. Do czyszczenia filtra nigdy nie można używać sprężonego powietrza czy rozpuszczalnika. Aby prawidłowo pracował – należy go czyścić regularnie.

Wymień olej w kosiarce

Kluczową czynnością w konserwacji kosiarki, jest wymiana oleju. Pamiętajmy, aby wypalić paliwo pozostałe w baku zanim przejdziemy do wymiany oleju.

Pamiętaj sprawdzić świecę zapłonową

Prawidłowa praca świecy pozwala silnikowi spalinowemu właściwie pracować. Dlatego bardzo istotnym jest jej sprawdzenie. Do odpowiedniego sprawdzenia działania świeci potrzebny nam będzie szczelinomierz.

Więcej porad na temat kosiarek znajdziesz na stronie:  https://ogrodexmilicz.pl

Leave a Comment