Co to jest rolnictwo precyzyjne?

Rolnictwo, jak każda inna dziedzina życia wciąż się rozwija. Proces ten dzieje się od tysięcy lat, jak tylko pierwsi rolnicy w dolinie żyznego półksiężyca postanowili z łowców-zbieraczy przekształcić się w osiadłych rolników. Następnie zaczęto produkować narzędzia, które miały usprawnić produkcję rolniczą i po tysiącach lat proces ten, nie tylko nie ustał, ale wręcz przybrał na sile.

Precyzyjne rolnictwo – co to jest?

Jeśli czytasz ten tekst, to zapewne zastanawia Cię, czym jest precyzyjne rolnictwo i na jakich założeniach się ono opiera. Otóż jest to sposób gospodarowania, który ma za zadanie zwiększyć możliwości produkcyjne, jednocześnie zmniejszając nakłady i czas. Jest to dostosowanie poszczególnych zabiegów agrotechnicznych do zmiennych warunków, za pomocą rozwoju technologicznego. Oznacza to, że rolnictwo precyzyjne to dopasowywanie ilości wysianego zboża, zastosowanej ilości środków ochrony roślin i nawozów do warunków panujących w danej części pola. Rolnictwo precyzyjne ma nieść za sobą zwiększenie oszczędności i zmniejszenie negatywnego wpływu rolnictwa na środowisko, chociażby poprzez zmniejszenie dawki nawozów sztucznych. Aby móc to osiągnąć należy nie tylko zamontować różnego rodzaju czujniki na sprzęcie rolniczym oraz zastosować systemy monitorujące, ale przede wszystkim poznać także warunki panujące na danym terenie. Jest to proces przekształcenia pracy w taki sposób, aby przyniosła w ostatecznym rozrachunku wiele korzyści.

Precyzyjne akcesoria rolnicze – co potrzebujesz?

Rolnictwo precyzyjne niesie ze sobą dużą liczbę zalet, jeśli jednak chcemy na nie przejść, musimy zainwestować w precyzyjne akcesoria rolnicze. Nie znaczy to, że musisz od razu wymienić cały park maszyn. Możesz dostosować cały swój obecny sprzęt rolniczy, zaledwie w kilka dni dzięki systemom do rolnictwa precyzyjnego ISOBUS. W ofercie ISOBUS można bowiem znaleźć wszystko, od terminali zarządzających, przez komputery pokładowe do ciągników oraz czujniki aż po okablowanie i elementy montażowe. Zmontowanie całości oraz zainstalowanie odpowiednich aplikacji użytkowych pozwala na zautomatyzowanie całego procesu. Dzięki niemu wszystkie zebrane przez czujniki dane zostaną przetworzone, przeanalizowane, a następnie zaprezentowane w postaci łatwych do odczytania raportów, które następnie pozwolą Ci dopasować dalsze kroki postępowania.

Akcesoria rolnicze ISOBUS – kup na isobus.pl

Kiedy zdecydujesz się przejść w całości na rolnictwo precyzyjne, przekonasz się, że w ciągu jednego roku uzyskasz rezultaty, które zwrócą Ci część poniesionych kosztów. Dlatego też, jeśli chcesz mieć pewność, że zrobiłeś dobry krok w stronę nowoczesności, zaopatrz się w akcesoria rolnicze ISOBUS, które posłużą Ci przez wiele lat, przynosząc zysk oraz ułatwiając pracę. Możesz nabyć je wprost od producenta na stronie isobus.pl, gdzie nie tylko znajdziesz potrzebne elementy, ale także uzyskasz pomoc techniczną, dzięki której bez problemu zaprojektujesz system rolnictwa precyzyjnego dopasowany idealnie do Twoich potrzeb.

 

Leave a Comment